keurmerk stemacademie

ASTERTECHNICS VZW

Welkom bij Astertechnics

INZAMELPUNT voor batterijen, inktpatronen en ICT-materiaal!

Herkennen jullie het ook, kabels, oude gsm’s, computermuizen en ander klein ICT materiaal (zie lijst onderaan) dat er maar blijft liggen in een kast of een schuif?!

Wij ook, en met ons fablab krijgen we nu al heel wat materiaal binnen dat we proberen te recupereren om te kunnen gebruiken tijdens de workshops. Maar we kunnen niet altijd alles gebruiken.

Na wat opzoekingswerk en enkele telefoontjes, zijn we dan ook zeer blij om te kunnen meedelen dat we vanaf heden een inzamelpunt zijn voor dergelijk materiaal om dan te laten verwerken door een erkend bedrijf, die ons ook de nodige verwerkingscertificaten bezorgd.

Bij een bezoek aan ons fablab, kan je gerust het materiaal meebrengen. Werkende laptops proberen we zelf nog te recuperen om te gebruiken in het fablab.

Het is 3x een WINWIN:

• Terug meer plaats jullie de kasten en schuiven;

• Astertechncis vzw krijgt een kleine vergoeding voor het inzamelen van het materiaal van de erkend verwerker;

• En uiteraard is recycleren goed voor het milieu!

Met welk materiaal, kan je bij ons terecht? Hier het overzicht:

* batterijen (geen industriële batterijen)

* lege inktpatronen, tonercartridges en drums (geen industrieel materiaal)

* desktops, laptops en servers (geen schermen, geen printers)

* klein ICT-materiaal zoals:

adapters allerlei,afstandsbedieningen,alle mogelijke randapparatuur verbonden met pc via kabel of usb ( < dan 25 cm), card-readers,cd-rom / dvd-ROM drives, Blu-ray drives, cooling, diverse kaarten, externe harde schijven, fotocamera’s, gameconsoles, gps, gsm’s / iPhones / BlackBerry / telefoons / draagbare telefoons, harde schijven, klein elektronisch materiaal (tandenborstel scheerapparaat, wekkerradio..), hubs, docking stations, iPads en tablets, iPods / mp3-spelers / walkmans, kabels en snoeren allerlei, koptelefoons, laders laptop, moederborden, muizen, muziek cd’s / cd-roms / dvd’s, power supplies, flat cables, radio’s en hifiapparaten, RAM geheugen, rekenmachines, routers, modems, speakers, thermostaten, toetsenborden, sb-sticks, videocamera’s, webcams

logo recycling

Top

Eerste plaats tijdens Robotdanswedstrijd in Technopolis - Robocup 2018

Astertechnics nam deel voor de 2de keer deel aan de Robocup Junior wedstrijd - categorie Dans.

Groepsfoto Robocup 2018

De verwachtingen lagen hoog... en werden ingelost!

Een dikke proficiat aan Aïko Vandermeiren, Aster De Bolle, Lowie De Groote, Luna Baeyens, Pepijn De Bolle, Thyen Van Huffel. Een zeer leuk team dat gezamelijk een mooie prestatie hebben neer gezet! Met dank aan hoofdcoach Tim Caudron die er voor gezorgd heeft dat iedereen in zijn talent kon uitblinken en dat iedereen heel wat heeft aangeleerd! Hij heeft ook de nodige "onderhoudsbeurten" aan de Allbots uitgevoerd! Dank aan Emily Ceuleneer voor de begeleiding met het decor en het ontwerp voor de T-shirts!... en natuurlijk de ouders en grootouders voor de helpende handen vandaag en vooral het enthousiast supporteren! En dat Studio Brussel ons liedje speelde op de radio toen we 's morgens vertrokken richting Technopolis voor de wedstrijd was duidelijk een voorteken!

Top

Helpen jullie ons mee sparen voor een CNC frees? Het kost jullie 0€, alleen enkele clicks

Huh? Ons gratis steunen? Hoe kan dat?

Wel dat kan via Trooper

Voor je iets koopt via internet en voor je jouw bankkaart bovenhaalt, is het belangrijk om eerst naar https://www.trooper.be/astertechnics te gaan. Op deze pagina staan links naar webshops.

Als je via deze link naar jouw favoriete webshop surft, weet de shop welke vereniging jij wil steunen.

De link doet het werk, en jij kan gewoon shoppen zoals je normaal shopt, zonder 1€ extra uit te geven. Want voor elke aankoop die jij doet, schenkt de webshop een percentje naar Astertechnics. Iedereen blij!

Logo Trooper Logo Trooper met Astertechnics
Top

Cultuurprijs 2017 van de Stad Geraardsbergen

Voor de 4de maal op rij reikte de Cultuurraad op 01/12/2017 in de kunstacademie een prijs uit aan diegene die zich in het voorbije werkingsjaar "op socio-cultureel vlak uitzonderlijk verdienstelijk heeft gemaakt of een uitzonderlijke of bijzondere prestatie heeft verricht met een ruime weerklank in of voor Geraardsbergen".

Plots kregen we een telefoontje dat ons fablab was voorgedragen als kandidaat en enkele weken later een mailtje dat we genomineerd waren. Als je nog maar een goed jaar actief bent, verwacht zo iets helemaal niet! Van een zeer aangename verrassing gesproken: het winnen van de Cultuurprijs Buiten Categorie 2017!

Een extra finacieel duwtje in de rug is altijd welkom, en het prachtige bronzen beeldje van kunstenaar Arnold De Cock heeft een mooie ereplaats gekregen. Dit beeldje verwijst naar de muze, inspirator van de kunsten. Maar ook om de technologie verder te laten evolueren, heb je inspiratie en creativiteit nodig!

Dank je wel Cultuurraad, leden van de jury en stadsbestuur van Geraardsbergen! Dank je wel alle deelnemers van onze workshops en onze kampen!

Foto Cultuurprijs 2017
Top

De workshop Medialab - videobewerking resulteerde in een leuk filmke!

Eén van de workshops tijdens het Medialab dit voorjaar in samenwerking met Giesbaargse Jeugd, Bibliotheek Geraardsbergen en met de steun van Cultuurconnect was videobewerking.

Dat het een geslaagde workshop was, kan je wel zeggen... via onderstaande link kan je het filmke zien.

Enjoy!

Top

Tweede plaats tijdens Robotdanswedstrijd te Brussel - Robocup 2017

Astertechnics nam deel aan Robocup 2017 waarbij we in de categorie Dans - Lagere School direct de 2de plaats behaalde.

Foto's kinderen in backstage robocup podium

April was een zeer spannende maand voor Thyen Van Huffel (9 jaar uit Lierde) en Aster & Pepijn De Bolle (2 broers uit Geraardsbergen, 12 en 10 jaar).

Op slechts 4 weken tijd dienden de jongens, onder begeleiding van Sanne Cools, 2 robotjes in mekaar te knutselen, alsook muziek kiezen, danspasjes programmeren voor de 2 robotjes, voor henzelf ook een kleine choreagrafie bedenken en bijpassende kledij maken. Het kleine team wou immers deelnemen aan de robotwedstrijd georganiseerd door RoboCup Junior. Deze robotwedstrijd is voor het basis- en voortgezet onderwijs, maar ook vriendengroepen en fablabs kunnen deelnemen. Gestart als een initiatief vanuit Australië wordt het nu in meer dan 30 landen over de gehele wereld gespeeld. Sinds 2008 vindt de wedstrijd ook plaats in België. De deelnemende teams kunnen kiezen uit 3 disciplines: dansen, redden voor beginners en redden voor gevorderden. Bij dansende robots maak je een onvergetelijke voorstelling waar je team en de robots het beste van zichzelf geven. Terwijl robots van Lego Mindstorms de wedstrijd steeds overheersen, heeft Astertechnics bewust gekozen voor de Allbots van Velleman Projects omdat de mogelijkheden veel groter zijn dankzij de pootjes in plaats van de traditionele wielen, je kan zelfs aanbouwen met zelf-geprinte 3D-onderdelen, … en het is Belgische makelij! De 8-ledige jury was dan ook onder de indruk van de verschillende, grappige bewegingen van de 2 robots. En vond het een hele prestatie dat 3 jongens voor deze discipline hadden gekozen en zich lieten gaan op het podium.

Foto Trophy Robocup Junior

Allbots op Robocup

Top